четвер, 24 травня 2018 р.

10 причин побувати у “Парку корупції” (ПРЕС-РЕЛІЗ)



  Що спільного у корупції і ящірки? Що сниться корупціонеру? Як працюють спецпризначенці НАБУ? Як виглядає статуетка вартістю понад 30 000 євро?

Отримати відповіді на ці та інші запитання можна буде в “Парку корупції”, який відкривається 1 червня у Києві. Проект втілює Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні.

“ЄС залишається відданою підтримці боротьби з корупцією в Україні, в першу чергу, шляхом створення нових спеціалізованих інститутів. Наступним важливим кроком України буде створення Антикорупційного суду. Разом із тим Антикорупційна ініціатива ЄС реалізує широкомасштабну інформаційну кампанію, частиною якої є цей “Парк корупції”, – прокоментував Хюг Мінгареллі, голова представництва ЄС в Україні.

“Для того щоб Україна усвідомила свою амбіцію стати стійкою європейською демократією, яка належно функціонує і процвітає, вона має ефективно вирішувати проблеми корупції, що проникають скрізь. Данія з гордістю допомагає у цьому, в тому числі завдяки нашій підтримці Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI). Народ України відіграє дуже важливу роль, і я переконаний, що “Парк корупції” може допомогти у підвищенні обізнаності і в мобілізації більш широкої підтримки у боротьбі з корупцією”, — розповів Рубен Медсен, Посол Данії в Україні.

Під час роботи “Парку корупції” у Ботанічному саду імені Гришка можна буде:

1. Подивитися на 9 надувних куполів загальною площею понад 700 квадратних метрів
Побачити 100-метровий золотий батон, срібну “Кімнату корупціонера”, побувати у куполі “Боротьба” висотою як триповерховий будинок, де розповідається про те, як борються з корупцією в Україні і світі, погуляти у напівпрозорій сфері “Країна, яку ми намріяли”.

Зверху “Парк корупції” нагадує ящірку, яка у випадку втрати хвоста відрощує новий – аналогія більше ніж прозора. А зблизька куполи схожі на великі мильні бульбашки – символи порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію.

2. Дізнатися історію корупції
Корупція – одне з найдавніших явищ на світі. У “Парку корупції” ви зможете дізнатись, як із нею боролися у давньому Шумері, як карали корупціонерів у Вавилоні і Єгипті, як корупція знищила Османську імперію і довела до банкрутства тисячі людей під час будування Панамського каналу. Ви зможете побачити справжні монети Римської імперії і зімбабвійські трильйони – символи однієї з найбільших інфляцій в історії людства.

3. Опинитися у віртуальній кімнаті і провести обшук
Окремий купол присвячений роботі детективів НАБУ. Тут ви одягнете шолом віртуальної реальності, візьмете в руки джойстики і опинитеся у кімнаті, де треба провести обшук. Вам необхідно буде знайти речові докази корупції і заарештувати підозрюваного. Віртуальна кімната розроблена українською компанією Lookinar за технічної підтримки VR HUB.

4. Побачити вилучені спеціальними антикорупційними органами артефакти
Автівка, яка існує в єдиному екземплярі, танковий двигун, статуетка пташки вартістю понад 30 000 євро – у залі “Боротьба” ви дізнаєтесь, як предмети розкоші, які ще вчора належали корупціонерам, можуть почати працювати на державу.

5. Побувати в інтерактивних куполах “Кімната корупціонера” і “Страшний сон корупціонера”
Усі предмети в них інтерактивні, і кожен розповідає свою історію: від рушниці, яка стріляє, і комина, де горить вогонь, до картини Айвазовського і книги “чорної бухгалтерії”, інформація в якій проявляється, якщо прикласти до неї руку.

6. Дізнатися, як працюють антикорупційні органи
У залі “Секретна сила” ви побачите повне обмундирування спецпризначенців НАБУ: від 16-кілограмового бронежилета до 40-кілограмового щита, а також спеціальні засоби, які використовують, щоб стежити за корупціонерами. Також ви зможете пройти тест, щоб дізнатися, чи підходите ви для роботи в НАБУ, і спробувати керувати високошвидкісною поворотною камерою Hikvision, яка витримує температуру від -40 до +65 градусів, вміє розпізнавати об’єкти і може зняти їх на відстані до 200 м.

7. Побувати в секретній лабораторії і на базі спецпризначенців
Завдяки VR-зйомці ви зможете побувати там, куди пересічній людині вхід суворо заборонений. У VR-окулярах ви перенесетеся до лабораторії, де фахівці НАБУ можуть вилучити будь-яку інформацію з телефону, навіть якщо її видалили, а сам телефон розбили. Побачите, як працюють детективи і тренуються спецпризначенці.

8. Дізнатися про найяскравіші приклади боротьби з корупцією в світі
Румунія, Сінгапур, Польща, Грузія, Гонконг – нам є в кого повчитися! Тут же, у куполі “Боротьба”, можна буде побачити значки головних антикорупційних органів світу. Центральне місце в цій залі відведено Україні і тому, як і хто бореться з топ-корупцією у нас. Ви дізнаєтеся, що таке НАБУ, САП і АРМА, чому так важливо створити Антикорупційний суд і що можете зробити ви для боротьби з корупцією. Крім того, ви зможете пройти тест і спробувати відгадати, скільки грошей вилучили у корупціонера, дізнатися про креативні способи боротьби з корупцією – від коміксу до платформихабарів.

9. Перемогти корупціонера
Посередині “Парку” встановлено пам’ятник корупціонеру. Шестиметрова пневмоконструкція височіє над куполами, але тільки доти, доки 8 людей не об’єднаються, щоб “повалити” пам’ятник. Щойно вони разом візьмуться за розкидані по парку кнопки, корупціонер “упаде”.

10. Уявити Україну без корупції
У куполі “Країна, яку ми намріяли” ви зможете не лише побачити 40-метровий малюнок відомої художниці Олександри Жумайлової про те, якою може бути Україна, а й записати своє бачення нової країни. Записи гостей “Парку” будуть оновлюватися щотижня, тож приходьте сюди знову – щоб почути, як звучить ваша мрія.

---

“Парк корупції” покликаний привернути увагу суспільства до теми топ-корупції. Проект працюватиме три тижні. Вхід у “Парк” безкоштовний. Щоб до нього потрапити, потрібно купити квиток у Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка вартістю 50 грн. Усі кошти, виручені за квитки, будуть спрямовані на розвиток ботанічного саду.

1 червня “Парк корупції” працюватиме з 10:00 до 16:00. А з 2 та до 17 червня “Парк” розпочне роботу вже у звичайному режимі: Вівторок – П’ятниця з 10:00 до 20:00, Субота – Неділя з 09:00 до 20:00. Понеділок – вихідний день.
 Більше дізнатися про “Парк корупції” і стежити за новинами можна на сторінці цього проекту:https://www.facebook.com/CorruptionPark

вівторок, 15 травня 2018 р.

Фінал Євробачення 2018: результати голосування

        Переможцем "Євробачення 2018" стала учасниця з Ізраїлю Нетта Барзілай з 529 балами, на другому місці представниця Кіпру Елені Фурейра, яка набрала 436 балів, а на третьому – конкурсант з Австрії з 342 балами. Представник від України – співак Melovin – отримав 130 балів, посівши в таблиці 17 місце з 26 можливих.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10114388-yevrobachennya-2018-hto-golosuvav-za-ukrajincya-melovin-u-finali-konkursu.html

01) Ізраїль. Netta Barzilai –"TOY" – 529 балів 

02) Кіпр. Eleni Foureira – "Fuego" – 436 балів 

 03) Австрія. Cesár Sampson – "Nobody But You" – 342 балів


04) Німеччина. Michael Schulte – "You Let Me Walk Alone" – 340 балів 

05) Італія. Ermal Meta & Fabrizio Moro "Non mi avete fatto niente" – 308 балів

 06) Чехія. Mikolas Josef – "Lie to Me" – 281 балів

 07) Швеція. Benjamin Ingrosso – "Dance You Off" – 274 балів

 08) Естонія. Elina Nechayeva – "La Forza" – 245 балів 

09) Данія. Rasmussen – "Higher Ground" – 226 балів 

10) Молдова. DoReDos – "My Lucky Day" – 209 балів 

11) Албанія. Eugent Bushpepa – "Mall" – 184 балів 

12) Литва. Ieva Zasimauskaitė – "When We’re Old" – 181 балів

 13) Франція. Madame Monsieur – "Mercy" – 173 балів 

14) Болгарія. EQUINOX – "Bones" – 166 балів

 15) Норвегія. Alexander Rybak – "That's How You Write А Song" – 144 балів

16) Ірландія. Ryan O’Shaughnessy – "Together" – 136 балів 

17) Україна. MELOVIN – "Under the Ladder" – 130 балів 

18) Нідерланди. Waylon – "Outlaw In 'Em" – 121 балів 

19) Сербія. Sanja Ilić & Balkanika – "Nova deca" – 113 балів

 20) Австралія. Jessica Mauboy – "We Got Love" – 99 балів 

21) Угорщина. AWS – "Viszlát nyár" – 93 балів 

22) Словенія. Lea Sirk – "Hvala, ne!" – 64 балів 

23) Іспанія. Amaia y Alfred – "Tu canción" – 61 балів 

24) Великобританія. SuRie – "Storm" – 48 балів 

25) Фінляндія. Saara Aalto – "Monsters" – 46 балів 

26) Португалія. Cláudia Pascoal – "O jardim" – 39 балів 

субота, 12 травня 2018 р.

У Запоріжжі відкрили Почесне консульство Республіки Болгарія

    У Запоріжжі відкрили Почесне консульство Республіки Болгарія. Почесним консулом в Запорізькій, Донецькій та Луганській областях став Сергій Желєв, який подякував за високу довіру і запевнив присутніх у тому, що зробить все можливе, аби підтримати і розвивати дружні відносини між нашими народами. З цього приводу в Запоріжжі 11 травня пройшов офіційний прийом.







пʼятниця, 11 травня 2018 р.

Книжкова виставка "Європейський спільний дім"

    До Дня Європи, який в Україні щорічно відзначається, згідно Указу Президента України Л. Кучми від 19.04.2003 №339/2003 , у третю суботу травня, у відділі документів з гуманітарних наук розгорнута книжкова виставка "Європейський спільний дім". Виставка має три розділи: "Історія створення ЄС", "Засади функціонування ЄС"  та "Україна на шляху до ЄС". З матеріалів виставки можна дізнатися, з чого починався Європейський Союз, як сформувався і яке місце посідає в міжнародні системі, а також про відносини України і ЄС.
   З виставкою ознайомилися і учні 10 класу Запорізького Академічного ліцею, які завітали на захід, присвячений міжнародному волонтерству. Огляд виставки зробила працівник Центру європейської інформації Алла Даниленко.

четвер, 10 травня 2018 р.

Сюзанна Кецмур про міжнародне волонтерство


В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч з Сюзанною Кецмур, суспільною діячкою, координаторкою Школи волонтерів 612. Учні Запорізького Академічного ліцею дізналися як  можна себе реалізувати через волонтерство, просто маючи сильну мотивацію до добрих справ, займатися цікавими та корисними справами, роблячи цей світ трошечки краще.
Сюзанна, зокрема, розповіла про діяльність Міжнародної Громадянської Служби (Service Civs International, SCI)https://www.workcamps.info/icamps/ представником якої в Україні є Міжобласна волонтерська організація СВІТ-УКРАЇНА
 SCI організовує короткострокові, середньострокові та довгострокові проекти проекти, спрямовані на подолання бар'єрів між людьми та розвиток міжкультурного взаєморозуміння. Короткострокові проекти - основна діяльність SCI, вони також мають назву "workcamps". Діяльність волонтерів у таборах може мати такі напрямки: культура, екологія,  миротворча освіта, допомога тваринам, мистецтво і т.п. Досвід перебування у волонтеському таборі можна віднести до неформальної освіти (Non-formal Learning), яка є дуже популярною в Європі.
 На зустрічі Сюзанна також поділилася власним досвідом участі в міжнародних волонтерських програмах.
Фінляндія,  еко-поселення Кеурууа Світлина С. Кецмур


вівторок, 8 травня 2018 р.

Перший півфінал Євробачення-2018 відбудеться сьогодні увечері о 22:00 за київським часом



Перший півфінал Євробачення-2018 відбудеться сьогодні увечері о 22:00 за київським часом. У цьому півфіналі виступить головний претендент на перемогу в конкурсі на думку букмекерів - ізраїльська співачка Netta. Представник України Melovin виступить у другому півфіналі.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10108817-yevrobachennya-2018-u-merezhi-z-yavilisya-kadri-vistupu-melovin-na-vulici-lisabona-video.html

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення 2018 проходить в португальському Лісабоні з 8 по 12 травня. Нинішній конкурс стане вже 63-м за рахунком. 
Португалія буде вперше приймати шоу завдяки минулорічній перемозі свого учасника Сальвадора Собрала, який став тріумфатором конкурсу в Києві. Україну на Євробаченні 2018 в Лісабоні представить співак MELOVIN з піснею Under The Ladder

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10105385-yevrobachennya-2018-vse-shcho-vi-hotili-znati-pro-pisenniy-konkurs-u-lisaboni.html

середа, 2 травня 2018 р.

Інформаційні заходи від Представництва ЄС в Запоріжжі


Що?  Презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС
Коли?  2 травня, 13:00 – 14:30 
Де?  м. Запоріжжя,  готель «Інтурист» (проспект Соборний, 135, 2-й пов.), конференц-зала  
Для кого? Представники неурядових організацій; зацікавлені у подачі заявок на гранти та проекти ЄС громадяни
Під час заходу буде представлено пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, а також огляд програм Євросоюзу, зокрема інформаційних, освітніх, культурних та бізнес-проектів. Серед них Horizon 2020, Creative Europe, Erasmus+, COSME, EU4Business та ін. Крім того, будуть обговорені можливості співпраці.
Реєстрація обов’язкова за посиланням: http://bit.ly/EU_open_calls_presentation; подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/1762896857110078/

Що?  Тренінг для громадських організацій «Мова грантових заявок і тендерів: як зрозуміти донора?»
Коли?  2 травня, 15:00 – 18:00  Де?  м. Запоріжжя,  готель «Інтурист» (проспект Соборний, 135, 2-й пов.), конференц-зала  
Для кого? Представники громадських організацій; ті, хто планує чи у процесі створення ГО; охочі покращити навички роботи з донорами
Тренінг орієнтований на неурядові організації, які розвивають свою діяльність і хочуть здобути базові навички у підготовці грантових заявок на конкурси і тендери ЄС, а також у комунікації з донорами. Захід буде також цікавий тим, кому дана тема корисна у контексті їхньої громадської діяльності. Серед винесених на розгляд тем: термінологія грантових заявок і тендерів; хто такі донори і принципи ефективної комунікації з ними; види грантової допомоги; як зрозуміти потреби донора та відобразити це у своїй заявці; принципи складання бюджету та ін.
ТРЕНЕР: Денис Ткачов, експерт з розробки та подання грантових заявок, експерт ініціативи Представництва ЄС Team Europe (Харків).
Учасників очікує розгляд реальних прикладів з грантових конкурсів ЄС та практичні завдання.
Реєстрація обов’язкова за посиланням: http://bit.ly/NGOs-training; подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/211496969626062/

Семінар для представників місцевого бізнесу «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?»

Що? Семінар для представників місцевого бізнесу «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?»
Коли? 4 травня, 11:30 – 14:30 Де? м. Запоріжжя, Запорізька торгово-промислова палата, бул. Центральний, 4, конференц-зала
Під час семінару учасники розглянуть з експертами переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ); дізнаються про можливості європейської програми Європейської Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network), про програми ЄС EU4Business та їхнє практичне застосування для роботи з європейським бізнес-середовищем. Також обговорять європейську консультативну підтримку для малого і середнього бізнесу та допомогу в налагодженні бізнес-зв’язків у країнах ЄС. У рамках заходу буде проведено тренінг по EEN з пошуку партнерів та інвесторів в Європі.
Головними експертами семінару виступлять: Андрій Куц, віце-президент Запорізької торгово-промислової палати / Олександр Павлов, керівник Агенції регіональних ініціатив / Олег Кузьменко, президент Німецько-Української Інженерної палати / Олена Фесенко, координатор консорціуму Enterprise Europe Network-Ukraine, завідувач відділу Міжнародної співпраці, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності Інституту фізики НАН України / Вадим Загарій, старший експерт реформи дерегуляції та розвитку підприємництва, Команда підтримки реформ, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Реєстрація обов’язкова за посиланням: http://bit.ly/biz-seminar; подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/1404260646347024/