Про Європейський Союз

    Європейський Союз сьогодні - це 28 держав Європи, які об`єдналися на основі загальнолюдських і демократичних цінностей задля досягнення стабільності, миру та процвітання. ЄС є унікальним утворенням, адже залишаючись незалежними суверенними державами, його члени заснували спільні інституції задля розв`язання питань, що становлять їхній спільний інтерес.
    Історія створення Європейського Союзу розпочалася 9 травня 1950 року, коли міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував європейським країнам, насамперед Німеччині і Франції, об`єднати ресурси у вугледобувній і сталеливарній промисловостях. Це було важливим кроком до об`єднання мирних сил після Другої світової війни. З 1985 року 9 травня відзначається як День Європи.
    1 грудня 2009 року набув чинності Лісабонський договір, що зміцнив позиції ЄС на міжнародній арені та модернізував його механізми ухвалення рішень. Відповідно до нього "будь-яка європейська держава може звернутися з запитом про набуття членства в Європейському Союзі " за умови, що вона дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини та основоположних свобод, а також верховенства права.
Європейський Союз - економічне та політичне об`єднання 28 європейських держав.
населення: 510,5 млн. осіб(на 1.01.2017)
територія: 4381 тис. км2
офіційні мови: загалом 24 мови
грошова одиниця: євро, нині в обігу в 19 з 28 країн ЄС
офіційне свято: 9 травня - День Європи
Як працює ЄС
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ
Європейський Парламент - це законодавчий орган ЄС, який представляє громадян його держав-членів і обирається ними безпосередньо. Він складається з 750 депутатів, яких обирають у 28 країнах кожні 5 років на загальних та вільних виборах. Ці вибори є найбільш багатонаціональними у світі. У Європарламенті є Президент, який не має права голосу, нині це Антоніо Таяні (Італія). Парламент спільно з Радою ЄС ухвалює закони, затверджує бюджет, здійснює нагляд за діяльністю інституцій ЄС.
http://www.europarl.europa.eu/portal/en

РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Рада Євросоюзу - це законодавчий орган, що представляє держави-члени. Кожна з них має певну кількість голосів, яка відповідає чисельності її населення. У засіданнях Ради беруть участь міністри, які висловлюють позиції національних урядів. Рада ЄС ухвалює закони та вирішує питання щодо спільної зовнішньої політики та політики у сфері безпеки. Кожна держава - член ЄС почергово головує в Раді протягом 6 місяців.
https://www.consilium.europa.eu/

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ
Єврокомісія - це орган виконавчої влади ЄС, колегія якої складається з 28 комісарів (по одному від кожної країни). Комісія ініціює законодавчі пропозиції , реалізує політику Євросоюзу, управляє бюджетом, забезпечує дотримання європейського законодавства, представляє ЄС на міжнародній арені. Президент Європейської Комісії - Жан-Клод Юнкер (Люксембург).
https://europa.eu/european-union/index_en

ЄВРОПЕЙСЬКА РАДА
Європейська Рада - це регулярні зустрічі глав держав і урядів 28 країн ЄС. Вони обговорюють найважливіші стратегічні питання подальшого розвитку Європейського Союзу. До складу ЄР також входять Голова Єврокомісії та її Президент, який координує діяльність цієї інституції. Посаду президента створено Лісабонським договором. Нині її обіймає колишній прем`єр Польщі Дональд Туск.
https://www.consilium.europa.eu/en/

ЄВРОПЕЙСЬКА СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ ДІЇ
Ця структура так само створена Лісабонським договором, виконує функції дипломатічного корпусу, відповідального за відносини ЄС із країнами всього світу, а також за гуманітарну та технічну допомогу. Очолює службу Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Нині цю посаду обіймає Федеріка Могеріні (Італія).
ЄС - світовий гравець
Європейський Союз має величезний вплив на світовій арені, коли висловлює спільну позицію. У економічному, торговельному і монетарному значенні ЄС набув статусу великої світової держави. Він має значний вплив у рамках міжнародних організацій, таких як Світова організація торгівлі чи Організація Об`єднанних Націй. ЄС є важливим партнером під час зустрічей на найвищому рівні з питань охорони довкілля та розвитку.

ЄДИНА ВАЛЮТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Євро є єдиною валютою Європейського Союзу. ЇЇ почали використовувати з 1999 року для безготівкових розрахунків, а з 2002 року банкноти і монети євро були запроваджені у готівковий обіг. Станом на 2017 рік єдину валюту використовують 19 з 28 держав-членів. Заснований у червні 1998 року Європейський центральний банк здійснює управління та контроль за операціями в євро в усіх державах - членах Єврозони. Його головним завданням є підтримка цінової стабільності у зоні євро.
МЕНШЕ КОРДОНІВ - БІЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ
Створений Шенгенською угодою від 14 червня 1985 року простір без контролю на внутрішніх кордонах охоплює нині територію 22 країн - членів ЄС. Це Австрія, Бельгія, Данія, Греція, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка та Швеція. До Шенгенської зони входять також чотири країни, що не є членами Союзу: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Згідно з Амстердамським договором від 1997 року всі держави, які приєднуюються до ЄС, мусять повністю прийняти Шенгенський доробок разом з правилами, виробленими на його базі.

Участь європейських країн в європейській інтеграції
Європейське Співтовариство "шести"
1952-1972 рр.- Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція

Європейське Співтовариство "дев`яти" перше розширення
1973 р.- Данія, Ірландія, Велика Британія

Європейське Співтовариство "десяти" друге розширення
 1981 р. - Греція

Європейське Співтовариство "дванадцяти" третє розширення
1986 р. -Португалія, Іспанія

Європейський Союз "п`ятнадцяти" четверте розширення
 1995 р. -Австрія, Фінляндія, Швеція

Європейський Союз "двадцяти п`яти" п`яте розширення
2004 р. -Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словенія, Словаччина, Угорщина, Чехія.
Європейський Союз "двадцяти семи" шосте розширення
   2007 р. -Болгарія, Румунія

Європейський Союз "двадцяти восьми" сьоме розширення

 2013 р. - Хорватія 


Прапор ЄС 



       В 1955 році Рада Європи підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. В різних традиціях „12” є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності. 
    Пізніше Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти той самий прапор, і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Усі європейські інституції використовують його з початку 1986 року. 

    Європейський прапор – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. Інші європейські установи та органи додають до прапора свою власну емблему.



Європейський гімн 
    У широкому значенні – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховеном написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику „Оду до радості”, написану у 1785 році Фрідріхом фон Шиллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. 
У 1972 році Рада Європи (той самий орган, який розробив дизайн європейського прапора) схвалила бетховенську тему „Оди до радості” у якості свого гімну. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.

   У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу. Цей гімн не має на меті замінити існуючі національні гімни країн ЄС. Гімн ЄС – це утвердження спільних цінностей та їх єднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.


Вебінар "Право ЄС: просто про складне"
Президент Української асоціації європейських студій Роман Петров розповідає про:
особливості права ЄС; джерела права ЄС: установчі договори, міжнародні
 договори, регламенти, директиви;поняття правового доробку, що сформувався під чпс європейської інтеграції; імплементацію Угоди про асоціацію у правовій системі України.

 




Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.